Dnia 4 października br. nasza szkoła brała udział w biegach sztafetowych na poziomie wojewódzkim.Jako mistrzowie powiatu awansowaliśmy potwierdzając zeszłoroczną formę.

W ramach zawodów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży organizowanych  przez Szkolny Związek Sportowy zaprezentowaliśmy nasze dwa składy biegowe. Skład grupy chłopców : Jakub Blatkiewicz, Kacper Jarmużek, Mateusz Kochan, Dawid Łaniecki, Kacper Ławecki, Kamil Ławecki, Adrian Łukaszyn, Daniel Siepietowski oraz Kacper Waściński. Grupa dziewcząt była reprezentowana przez : Karolina Janik, Patrycja Karpała, Wiktoria Kędziora, Marcelina Leszczyńska, Wiktoria Maciukiewicz, Joanna Miller , Zuzanna Szulc oraz Kamila Wiktorowcz.

Na miejscu w kategorii chłopców rywalizowało 12 szkół , a w kategorii dziewcząt  9. Trasa biegu liczyła 1200 m dla chłopców i 1000 m dla dziewcząt. Bieg chłopców był bardzo dobry, każdy z biegaczy nie pozwolił na stratę wypracowanej pozycji i mimo tego, że czołówka była bardzo silna udało się zdobyć 5. miejsce, co  jest sporym osiągnięciem.

Bieg dziewczyn to była wielka niespodzianka. Trudno było określić naszą moc ze względu na dużą ilość nowicjuszek biegowych. Dziewczyny dały z siebie wszystko, biegły równie dobrze jak chłopcy.Szczególnie silną biegaczką zasługującą na wyróznienie była Zuzanna Szulc, która niezwykłą siłą nadrobiła sporo przewagi. Ostetecznie, podobnie jak chłopc,y dziewczyny zajęły 5. miejsce , co również jest ogromnym sukcesem każdej z osobna biegaczki.

Wszystkim gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania naszych barw szkolnych na poziomie wojewódzkim.