9 listopada br., w przededniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, nasi uczniowie oraz nauczyciele uczcili tę rocznicę w szczególny sposób.

Na stadionie miejskim,  wraz z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Szkoły Prywatnej Happy House oraz sławskimi przedszkolakami ułożyliśmy żywy obraz w kształcie liczby  "100". O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wszyscy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji, w której uczestniczyło ok. 5 milionów uczniów i przedszkolaków.

Następnie w sali sportowej, przedstawiciele ośmiu klas wzięli udział w konkursie historycznym dotyczącym odzyskania niepodległości oraz dwudziestolecia międzywojennego. Konkurs składał się z różnych kategorii. Drużyny klasowe układały puzzle, rozwiązywały krzyżówkę, rozpoznawały postaci na podstawie zdjęć, zgadywały  tytuły utworów muzycznych oraz odpowiadały na pytania o różnej skali trudnosci.

Rywalizacja była zaciekła, ponieważ pierwszą nagrodą był biwak w Tarnowie Jeziernym.

Zwyciężyła ostatecznie klasa 2 TL. Drugie miejsce zajęła klasa 2 LO, natomiast miejsce trzecie wywalczyli chłopcy z klasy 1 TL.

W konkursie wzięły także  udział klasy: 3 TL, 3 TŻiUG, 1 TŻiUG, 2 BSA i 2 BSB.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy uczestnikom!!!

Małgorzata Rosler

Zdjęcia ze stadionu sławskiego pobrane ze strony slawa.pl