maska

POLUBIĆ TEATR to projekt, który w styczniu 2016 roku został zatwierdzony jako innowacja pedagogiczna przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Projekt ten ma na celu przygotowanie bardziej świadomych odbiorców sztuki teatralnej oraz propagowanie zarówno wśród uczniów szkoły, jak i mieszkańców Sławy kultury wysokiej, ze szczególnym uwzględnieniem teatru i opery.

Podpisano porozumienie z dyrektorami w/w placówek, na mocy którego szkoła otrzymuje informacje o ciekawych spektaklach i wydarzeniach kulturalnych, na których uczestnicy naszych wyjazdów zawsze otrzymują bilety ulgowe.

Logo Wrocławskiego Teatru Komedia

Opiekunem i pomysłodawczynią innowacji jest p. Urszula Drożdżyńska, miłośniczka Melpomeny (muzy teatru) która nawiązała bardzo serdeczne realcje z Wrocławskim Teatrem Komedia.

Podpisano prozumienie na mocy którego organizowane są cykliczne wyjazdy do Wrocławia na przedstawienia teatralne oraz do Opery Wrocławskiej.

Plakat przedstawiający artystów Wrocławskiego Teatru Komedia

Wyjazdy cieszą się nie tylko dużą popularnością wśród uczniów ZSP Sława,ale równiez wśród miszkańców całej gminy. Z kolei artyści cyklicznie odwiedzają szkołę i pobliskie miejscowości, przybliżając zainteresowanym trudy i radości związane z zawodem aktora.

Aktorzy Wrocławskiego Teatru komedia w ZSP Sława

W pierwszym roku realizacji innowacji przeprowadzono „Konkurs wiedzy o teatrze” we wszystkich klasach pierwszych.

Ze 132 osób do finału ustnego dotarło 10 osób. Laureatami zostali: Kinga Drożdżyńska, Anna Kościelna i Krzysztof Kunke, którzy w dniu 13 maja 2016 zostali nagrodzeni przez Wojciecha Dąbrowskiego i Magdalenę Margulewicz biletami na spektakle i upominkami Wrocławskiego Teatru Komedia.

Podsumowanie dotychczasowej realizacji programu:

• Od września 2015 roku do września 2018 roku, 767 osób uczestniczyło w spektaklach WTK,
  • do Opery wybrało się 207 osób.
  • 52 osoby obejrzały sztukę w Teatrze Polskim we Wrocławiu
  • 12 osób odwiedziło Teatr Capitol
  • Uczniowie:
  • uczestniczyli w benefisie aktora Bogusława Danielewskiego
  • uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę Dorotę Wierzbicką – Matarelli

Naszą szkołę odwiedzili:

• Wojciech Dąbrowski