Dnia 30 września 2021 roku dyrektor szkoły Marcin Wójtowicz oraz opiekun klas mundurowych Sławomir Basiński uczestniczyli w uroczystości zmiany dowódcy 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie.

Zespół Szkół Ponadpodstaowych w Sławie współpracuje z jednostką w Sulechowie w ramach innowacji pedagogicznej, dzięki której powstała klasa mundurowa. Uczniowie odbywają tam zajęcia wojskowe, a także korzystają z okazji, by z bliska zobaczyć życie poligonowe.

Z jednostką pożegnał się jej były dowódca, pułkownik Sławomir Kula, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc w szkoleniu klas mundurowych i życzymy spokojnych dni na zasłużonej emeryturze.
Nowym dowódcą jednostki został pułkownik Grzegorz Parol, który dowodził Polskim Kontyngentem Wojskowym EUFOR w Republice Bośni i Hercegowinie a także służył w Afganistanie.
Mamy nadzieję, że nowe stanowisko przysporzy nie tylko nowych wyzwań, ale i mnóstwa satysfakcji.

Prezentacja sprzętu wojskowego
Prezentacja sprzętu wojskowego