W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na plakat promujący czytelnictwo. Spośród prac,  które wpłynęły na konkurs  Pani Maria Borkowska - nauczyciel plastyki wybrała laureatów:

I miejsce zajęła Karolina Niedźwiecka z kl. 1 TL

II miejsce zajęła Alicja Przydróżna z kl. 2 TŻ

III miejsce zajął Kacper Gurbel z kl. 2 TŻ

Wręczenie  nagród laureatom nastąpi 15 grudnia br. Serdecznie dziękujemy za udział i włożony wkład pracy oraz gratulujemy nagrodzonym!

Plakaty można obejrzeć w świetlicy szkolnej do czego serdecznie zachęcamy.

Plakaty konkursowe
Plakaty konkursowe
logo podstawowe białe

Gmina Sława otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025. Dofinansowanie w wysokości 3000,00 zł zostało przyznane Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Wkład własny Gminy Sława wyniósł 750,00 zł. W ramach umowy z Wojewodą Lubuskim zakupiono 108 egz. nowości wydawniczych (w tym 50 lektur) oraz elementy wyposażenia (regały) do biblioteki ZSP w Sławie.  W okresie od września do grudnia br. w szkole odbywały się wydarzenia promujące czytelnictwo zorganizowane z udziałem uczniów i nauczycieli m.in. „Jesienne czytanie”, konkurs recytatorski „Jesienna zaduma”, wystawa okolicznościowa w świetlicy szkolnej  „Życie i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”, konkurs plastyczny: „Plakat promujący czytelnictwo”.