Na kolejną, wspólną wycieczkę dydaktyczną wyjechali uczniowie ZSP i Szkoły Podstawowej im. F. Niewidziajły ze Sławy dnia 27 kwietnia b.r. Tym razem była to wyprawa do teatru w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Polubić teatr" (więc bilety tańsze o 30zł).

Tak więc po czwartej lekcji, o godzinie 12.00 wyruszyliśmy do Wrocławia. Po przybyciu do stolicy Dolnego Śląska udaliśmy się do Zamku Królewskiego we Wrocławiu, by obejrzeć znajdujące się tam wystawy stałe. Właśnie w czwartek można było wszystko to zobaczyć za darmo. Historia Wrocławia od czasów najdawniejszych przez wieki opowiedziana dokumentami i cennymi eksponatami zainteresowała naszych uczestników bardzo. Na dłużej zatrzymywali się między innymi w sali "My Wrocławianie", gdzie poznali sylwetki niezwykłych i sławnych mieszkańców tego miasta (było tam kilku naszych znajomych). Potem już niewiele czasu zostało, był więc szybki posiłek, spacer przez Rynek i o godzinie 19.00 zasiedliśmy na widowni Wrocławskiego Teatru Komedia, by obejrzeć spektakl "Damski biznes".

Zabawna, pełna zaskakujących zwrotów akcji komedia w wykonaniu siedmiu fantastycznych aktorów, wprawiła nas w dobry nastrój. Podziękowaliśmy, jak zwykle kwiatami, a kilku dziewczętom udało się zdobyć autograf od Macieja Ochocińskiego (gościł w naszej szkole), który po spektaklu wracał do Warszawy. Idąc do autokaru wykupiliśmy resztę pysznych wroclawskich pączków i zadowoleni wracaliśmy do Sławy.

Wyjazd zorganizowała pani Urszula Drożdżyńska, wspólnie z panem Pawłem Żarskim. Już w drodze do domu planowaliśmy kolejną wyprawę.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14