Uczniowie klasy III Szkoły Branżowej I stopnia, w ramach lekcji z wychowawcą, wybrali się do Powiatowego Urzędu Pracy, Punktu Obsługi Bezrobotnych, który znajduje się w Sławie.

Wizyta wcześniej była umówiona, więc Panie na nas czekały. Najpierw pani Marzena Bierwidis ( Starszy Inspektor Powiatowy) porozmawiała z uczniami na temat ich kwalifikacji zawodowych i planów na przyszłość. Poinformowała, gdzie w rejonie powiatu mogą podjąć pracę, w jakich szkołach i na jakich kursach mogą się dalej uczyć i podnosić swoje umiejętności. Uczniowie dowiedzieli się także, jak można się przekwalifikować, jakie kursy są bezpłatne, co to jest bon na zasiedlenie, jakie dokumenty należy złożyć przy rejestracji w biurze pracy.

O tym jacy pracownicy są poszukiwani obecnie, mówiła potem pani Katarzyna Zygiert (Doradca Klienta). Były też pytania uczniów dotyczące możliwości dofinansowania przy tworzeniu własnego miejsca pracy.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał pakiet broszur informacyjnych ("Młodzi na start" itd.).

Dziękujemy za z uprzejmą obsługę i cenne informacje, które bardzo nam się przydadzą.

 

1
2
3
4
5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5