Powtórka przed maturą nieco inaczej.

Korzystając z propozycji zawartych na stronie "Kreatywny polonista" (edukacja i aktywne nauczanie), uczniowie klasy V TŻiUG na piątkową lekcję języka polskiego przynieśli przedmiot, rzecz, która ma związek z lekturą szkolną lub innym tekstem kultury. Nauczycielka, pani Urszula Drożdżyńska przygotowała też kilkanaście takich "niespodzianek".

Zadaniem maturzystów było zapisać skojarzenia, a potem je zaprezentować. Sporo śmiechu wywołał woreczek mrożonych owoców z napisem "Maliny" i nikt nie miał wątpliwości, że chodzi o sielankę "Laura i Filon" Karpińskiego, "W malinowym chruśniaku" Leśmiana. Potem ktoś wspomniał "Balladynę" Słowackiego.

Podobnie przeszli wszystkie rekwizyty, łącznie ze strojem, który zaprezentował Borys. Było wesoło i twórczo.

Oto nasze zagadki, czekamy na Wasze odpowiedzi.

Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Lekcja polskiego inaczej
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20