Oj, dzieje się, dzieje. Ważne wydarzenie - uczniowie klas maturalnych rozpoczynają przygodę z matematyką "inaczej".
W dniu wczorajszym razem z nauczycielem p. Markiewicz byli w Gorzowie Wlkp na inauguracji projektu MATURA+. W spotkaniu uczestniczyło 400 maturzystów z województwa lubuskiego, a wśród nich grupa naszych uczniów, którzy postanowili skorzystać z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu do egzaminu maturalnego z matematyki. Od 27 września będą systematycznie uczestniczyć w spotkaniach online, liczyć zadania, sprawdzać na każdym etapie swój poziom wiedzy.
W Gorzowie spotkali się z p. Dariuszem Kulma, który przeprowadził ich przez tajniki matematyki. Wczorajsze zajęcia były bardzo ciekawe, poprowadzone z humorem, przypadły młodzieży do gustu. Warto podkreślić, że nie byłoby takiego projektu, gdyby nie sponsorzy:
Fundacja empiria i wiedza, Bank Gospodarstwa Krajowego, wydawnictwo Elitmat.