29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Wrocławia, której głównym celem była kolejna wizyta w teatrze.
Po dotarciu do stolicy Dolnego Ślaska mieliśmy przerwę na obiad, potem zwiedzaliśmy piękny Wrocław, który przybliża nam od lat nasza polonistka - Pani Urszula Drożdżyńska. Realizując założenia innowacji pedagogicznej "Polubić teatr", wybraliśmy spektakl, którego prapremiera polska, francuskiej, hitowej komedii miała miejsce w maju 2023 roku właśnie we Wrocławskim Teatrze Komedia. "Powiedz: tak!" to sztuka opowiadająca o perypetiach związanych z organizacją wesela. Młodzi decydują się na pomoc organizatora ślubów. Co z tego wyniknie, zobaczyć trzeba. Sukces tej sztuki to świetni aktorzy: Karolina Szeptycka (piękny głos, znana z Teatru Capitol), Radosław Kasiukiewicz (super aktor Wrocławskiego Teatru Lalek) i Filip Kempinski (bardzo wiarygodny w swej roli i jak i tancerz!). Do tego znakomite interakcje z widownią. Widzowie po pierwszym ukłonie aktorów zgotowali owacje na stojąco. Nasi uczniowie włączyli się w interakcje, a na koniec, jak zwykle, powędrowali z kwiatami, dziękując za świetną sztukę.
Czytającym ten post mówimy: "Powiedz: tak!" i kup bilet na ten spektakl! Był też czas na rozmowy z artystami, autografy i wspólne zdjęcia. Przekonaliśmy się też, że aktorzy lubią naszą szkołę za lata współpracy, co miłe. Do Sławy wracaliśmy bardzo zadowoleni i czekamy już na kolejną wyprawę.
Wyjazd zorganizowała pani Urszula Drożdżyńska, opiekunami naszymi byli wychowawcy klas: pan Zbigniew Buchwald, pani Marzena Kowalewicz i pani Lidia Szumska, którym serdecznie dziękujemy za 12 godzin z nami na super wyprawie.
 
05
01
02
03
04
06
07
08
09
10
11
12
13
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13