28 lutego 2024 r. uczniowie klasy llTLM, lllTŻ, IVTŻ i VTŻ Zespołu Szkół Ponadpodstawowych uczestniczyli w kolejnej edycji programu Centrum Edukacji Filmowej- "Lekcja w kinie".Tym razem udaliśmy się do Multikina w Lesznie, gdzie o 11.30 rozpoczęła się ciekawa prelekcja na temat uzależnienia młodych ludzi od mediów. Rozmowa o manipulacji , perswazji i zakłamaniuw sieci była ilustrowana fragmentami filmów. Jak Tic Tok degraduje nasz mózg, jak mózg cofa się niekiedy do etapu dziecka, dlaczego porównujemy się do ludzi z internetu i jakie bywają tego skutki,to można było zobaczyć . Po krótkiej przerwie rozpoczął się seans filmowy. Włoski film"Mistrz" (IL Campione") w reż.Leonardo D' Agostini, to historia młodego, utalentowanego ale knąbrnego piłkarza AS Roma i gwiazdy futbolu. By wpoić Cristianowi zasady dobrej dyscypliny i uzupełnić wykształcenie, prezes klubu zatrudnia Valerio, niezwykłego nauczyciela. "Ten film trzeba zobaczyć i jest nad czym pomyśleć"- podkreślali uczniowie, dostrzegając wartości uniwersalne, ich rolę w budowaniu własnego systemu wartości. Będzie więc o czym porozmawiać na lekcji. Wyjazd zorganizowała pani Urszula Drożdżyńska, opiekunkami młodzieży były: pani Marzena Kowalewicz i pani Lidia Szumska.

2
1
3
Previous Next Play Pause
1 2 3